În data de 15 iunie 2025, la Biserica Penticostală „Betania” din Cluj-Napoca, a avut loc festivitatea de absolvire a programelor de Licență și Masterat, promoțiile 2021 – 2025 și 2023 – 2025, din cadrul Institutului Teologic Penticostal din București.
Cei 80 de absolvenți au fost sărbătoriți alături de cadrele didactice, familiile lor și întreaga biserică, într-o atmosferă de bucurie și recunoștință față de Dumnezeu.
La acest eveniment au avut câte un cuvânt de încurajare și motivare frații profesori, iar predica a fost rostită de pastorul Simion Timbuc. Din partea studenților au avut un cuvânt de mulțumire Alex Coșarbă, pastorul Beniamin Clipa (program licență) și Tiberiu Ioan Buliga (program masterat). Mulțumim pastorului Vasile Bojor și bisericii Betania pentru primirea călduroasă și pentru organizare.
Mulțumim Domnului pentru harul anilor de formare teologică și spirituală, și ne rugăm ca absolvenții acestei promoții să ducă mai departe, cu dedicare și integritate, slujirea la care au fost chemați – atât în România, cât și în diaspora.
Pentru mai multe fotografii, click aici.
